6 Dite Plazh ne Dubrovnik -… Tirana

Description

PLAZH NE DUBROVNIK 6 DITË – 289 Euro/Person

Vizitohen :

DUBROVNIK - CAVTAT -3 ISHUJT - PERAST - KOTOR – BUDVA

► 8, 15, 22, 29 Gusht - €299 Hotel Lero 4*

► 1 , 8, 15, 22, 29 Gusht - €289 Hotel Ivka 3*

► 29 Gusht - €289 - Hotel Lero 4*

► 29 Gusht - €279 - Hotel Ivka 3*

Hotel Ivka 3* - ne qender te zones Lapad

Hotel Lero 4* (Pishine & SPA) - 350m nga Bellevue Beach - 20 minuta ecje nga qendra e qytetit te vjeter.

PLAZH NE DUBROVNIK 6 DITË – €289

PROGRAMI:

Dita e parë:

Nisja nga Tirana në orën 05:00 .

Nisja nga Durresi në orën 04:15 . ( 500 Lek/personi pagese extra)

Nisja nga Elbasan  në orën 04:15 . ( 500 Lek/personi pagese extra)

Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivierës së Malit të Zi. Ndalesë në Budva për të vizituat qytetin e vjetër dhe monumentet krysore të qytetit. Dreka e lirë. Vazhdimi i udhëtimit për në Herceg Novi , dhe fillimisht me traget do të kalohet gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut.  Kohë e lirë. Darka në Hotel.

Dita e dytë:

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në portin e ri të qytetit të Dubrovnikut. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Lundrimi me anijen Elaphite ju çon në një ekskursion të plotë ditor për të vizituar tre ishujt më të bukur në arkipelagun e Dubrovnikut, ishujt Koloçep, Shipan dhe Lopud, kështu që mund të eksploroni vendet historike, natyrën e paprekur dhe frymën e kohërave të vjetra. Ju do të lundroni duke qëndruar në bordin e anijeve tona të gjera tradicionale prej druri, Kupinova ose Gospe od Karmena, të cilat janë ndër më të mëdhatë që vizitojnë ishujt dhe janë të pajisura me tualete në bord, kuzhinë, zonë ngrënieje dhe kuverta panoramike të diellit. Qëndrimi është i organizuar në secilin ishull (Koloçep rreth 1 orë, Shipan rreth 45 minuta, Lopud  dhe 2 orë gjysmë me mjaftueshëm kohë për të vizituar, për të eksploruar pamjet lokale, për të bërë banjo dielli dhe not. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 35 EUR për person, ku i’u perfshihen dreka, pije jo-alkolike dhe alkolike pa limit. Kthimi në hotel. Darka në hotel.  Qëndrim i lirë në qëndër të qyteti ku nuk mungojnë sugjerimet e guidës.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e tretë:

Pas mëngjesit, i drejtohemi teleferikut në qytet, ku pasi të ngjitemi, konsumojmë kafen e mëngjesit  me pamjen panoramike të qytetit të mrekullueshëm të Dubrovnikut. Pas zbritjes, vizitojme qytetin e vjetër të Dubrovnikut. Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Françeskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Vlashit, Katedralja e Shën Mërisë, Monumenti i Orlandos etj.Kjo shëtitje zgjat deri rreth orës 12:00. Më pas nisemi për plazh në Banja beach të Dubrovnik, ngjitur me qytetin e vjetër, ku do të qëndrojmë deri rreth ores 17:00. Aty do gjeni mundesinë për të zhvilluar sporte ujore. Pas qëndrimit në Banja Beach kthehemi në hotel . Pasdite e lirë. Darka në hotel. Mbrëmja e lirë.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e katërt:

Pas mëngjesit, nisemi për Babin Kuk, një nga lagjet e qytetit te Dubrovnikut do të qëndrojmë për plazh tek plazhi “Copa Cabana”. Mundësi për sporte ujore.  Gjatë pasdites kthehemi në hotel. Darka në hotel. Mbrëmja e lirë.(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e pestë:

Pas mëngjesit, është mundësia për një ditë opsionale në rivierën e Dubrovnikut, e cila kushton 10 EUR për person dhe kjo ditë fillon me fshatin turistik Srebreno ku do të qëndrojmë për plazh deri nga ora 16:00. Aty është edhe mundësia për qëndër tregtare tek “Sub City”. Pas orës 16 do të shkojmë tek qyteti më jugor i Kroacisë, në Cavtat, për të vizituar qytetin. Gjatë mbrëmjes kthehemi në hotel. Darka në hotel, mbrëmja e lirë.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e gjashtë:

Pas mëngjesit dhe check out-it, nisemi drejt Malit të Zi ku do të përshkojmë të gjithë gjirin e Kotorrit , do të nisemi për një vizitë në qytetin e Kotorrit, i cili është pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Pasi të vizitojmë monumentet kryesore të qytetit si Sheshi i armëve, Katedralja e Shën Trifonit etj, do të nisemi drejt Tiranës. Mbërritje në Tiranë rreth mbrëmjes vonë.


NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS KOMOD.

*AKOMODIMI 5 NETE NE HOTEL LERO 4*.

*PISHINA E HOTELI.

*MENGJES DHE DARKE.

*SHOQERUES SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT .


NE CMIM NUK PERFSHIHET

*SHETITJA ME ANIJE 35 EURO/PERSON.

*BILETA E TELEFERIKUT 25 ERUO/PERSON.

*TAKSA LOKALE E QYTETIT TE KOTORRIT , 1 EUR/PERSON .

*TAKSAT LOKALE E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION . 1.4 EURO/PERSON PER NATE.

*HYRJET NE MUZE DHE ATRAKSIONE TURISTIKE.

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM (I KESHILLUESHEM)

*PCR TEST/RAPID TEST.


POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

 

SHENIM

AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.

NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

INFORMACIONE TË RËNDËSISHME:

 Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në Kroaci do i’u duhet të keni:

 

PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Kroaci;

Ose

RAT Test, Rapid Antigene Test, ose ndryshe testi i shpejtë, i cili mund të kryhet nëper ambulanca ose nëper spitale (duhet të pyesni aty ku mund ta bëni nëse vlen për udhëtim për jashtë vendit) dhe duhet të jetë bërë jo më para se 48 orë përpara mbërritjes në Kroaci;

 

Description

PLAZH NE DUBROVNIK 6 DITË – 289 Euro/Person

Vizitohen…

Lire la suite

Description

PLAZH NE DUBROVNIK 6 DITË – 289 Euro/Person

Vizitohen :

DUBROVNIK - CAVTAT -3 ISHUJT - PERAST - KOTOR – BUDVA

► 8, 15, 22, 29 Gusht - €299 Hotel Lero 4*

► 1 , 8, 15, 22, 29 Gusht - €289 Hotel Ivka 3*

► 29 Gusht - €289 - Hotel Lero 4*

► 29 Gusht - €279 - Hotel Ivka 3*

Hotel Ivka 3* - ne qender te zones Lapad

Hotel Lero 4* (Pishine & SPA) - 350m nga Bellevue Beach - 20 minuta ecje nga qendra e qytetit te vjeter.

PLAZH NE DUBROVNIK 6 DITË – €289

PROGRAMI:

Dita e parë:

Nisja nga Tirana në orën 05:00 .

Nisja nga Durresi në orën 04:15 . ( 500 Lek/personi pagese extra)

Nisja nga Elbasan  në orën 04:15 . ( 500 Lek/personi pagese extra)

Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivierës së Malit të Zi. Ndalesë në Budva për të vizituat qytetin e vjetër dhe monumentet krysore të qytetit. Dreka e lirë. Vazhdimi i udhëtimit për në Herceg Novi , dhe fillimisht me traget do të kalohet gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut.  Kohë e lirë. Darka në Hotel.

Dita e dytë:

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në portin e ri të qytetit të Dubrovnikut. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Lundrimi me anijen Elaphite ju çon në një ekskursion të plotë ditor për të vizituar tre ishujt më të bukur në arkipelagun e Dubrovnikut, ishujt Koloçep, Shipan dhe Lopud, kështu që mund të eksploroni vendet historike, natyrën e paprekur dhe frymën e kohërave të vjetra. Ju do të lundroni duke qëndruar në bordin e anijeve tona të gjera tradicionale prej druri, Kupinova ose Gospe od Karmena, të cilat janë ndër më të mëdhatë që vizitojnë ishujt dhe janë të pajisura me tualete në bord, kuzhinë, zonë ngrënieje dhe kuverta panoramike të diellit. Qëndrimi është i organizuar në secilin ishull (Koloçep rreth 1 orë, Shipan rreth 45 minuta, Lopud  dhe 2 orë gjysmë me mjaftueshëm kohë për të vizituar, për të eksploruar pamjet lokale, për të bërë banjo dielli dhe not. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 35 EUR për person, ku i’u perfshihen dreka, pije jo-alkolike dhe alkolike pa limit. Kthimi në hotel. Darka në hotel.  Qëndrim i lirë në qëndër të qyteti ku nuk mungojnë sugjerimet e guidës.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e tretë:

Pas mëngjesit, i drejtohemi teleferikut në qytet, ku pasi të ngjitemi, konsumojmë kafen e mëngjesit  me pamjen panoramike të qytetit të mrekullueshëm të Dubrovnikut. Pas zbritjes, vizitojme qytetin e vjetër të Dubrovnikut. Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Françeskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Vlashit, Katedralja e Shën Mërisë, Monumenti i Orlandos etj.Kjo shëtitje zgjat deri rreth orës 12:00. Më pas nisemi për plazh në Banja beach të Dubrovnik, ngjitur me qytetin e vjetër, ku do të qëndrojmë deri rreth ores 17:00. Aty do gjeni mundesinë për të zhvilluar sporte ujore. Pas qëndrimit në Banja Beach kthehemi në hotel . Pasdite e lirë. Darka në hotel. Mbrëmja e lirë.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e katërt:

Pas mëngjesit, nisemi për Babin Kuk, një nga lagjet e qytetit te Dubrovnikut do të qëndrojmë për plazh tek plazhi “Copa Cabana”. Mundësi për sporte ujore.  Gjatë pasdites kthehemi në hotel. Darka në hotel. Mbrëmja e lirë.(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e pestë:

Pas mëngjesit, është mundësia për një ditë opsionale në rivierën e Dubrovnikut, e cila kushton 10 EUR për person dhe kjo ditë fillon me fshatin turistik Srebreno ku do të qëndrojmë për plazh deri nga ora 16:00. Aty është edhe mundësia për qëndër tregtare tek “Sub City”. Pas orës 16 do të shkojmë tek qyteti më jugor i Kroacisë, në Cavtat, për të vizituar qytetin. Gjatë mbrëmjes kthehemi në hotel. Darka në hotel, mbrëmja e lirë.

(Per personat qe nuk kane deshire te bashkohen guides mund te shfrytezojne pishinen e hotelit ose plazhet prane tij)

Dita e gjashtë:

Pas mëngjesit dhe check out-it, nisemi drejt Malit të Zi ku do të përshkojmë të gjithë gjirin e Kotorrit , do të nisemi për një vizitë në qytetin e Kotorrit, i cili është pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Pasi të vizitojmë monumentet kryesore të qytetit si Sheshi i armëve, Katedralja e Shën Trifonit etj, do të nisemi drejt Tiranës. Mbërritje në Tiranë rreth mbrëmjes vonë.


NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS KOMOD.

*AKOMODIMI 5 NETE NE HOTEL LERO 4*.

*PISHINA E HOTELI.

*MENGJES DHE DARKE.

*SHOQERUES SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT .


NE CMIM NUK PERFSHIHET

*SHETITJA ME ANIJE 35 EURO/PERSON.

*BILETA E TELEFERIKUT 25 ERUO/PERSON.

*TAKSA LOKALE E QYTETIT TE KOTORRIT , 1 EUR/PERSON .

*TAKSAT LOKALE E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION . 1.4 EURO/PERSON PER NATE.

*HYRJET NE MUZE DHE ATRAKSIONE TURISTIKE.

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM (I KESHILLUESHEM)

*PCR TEST/RAPID TEST.


POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

 

SHENIM

AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.

NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

INFORMACIONE TË RËNDËSISHME:

 Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në Kroaci do i’u duhet të keni:

 

PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Kroaci;

Ose

RAT Test, Rapid Antigene Test, ose ndryshe testi i shpejtë, i cili mund të kryhet nëper ambulanca ose nëper spitale (duhet të pyesni aty ku mund ta bëni nëse vlen për udhëtim për jashtë vendit) dhe duhet të jetë bërë jo më para se 48 orë përpara mbërritjes në Kroaci;

 

Sélectionner Date
Qui Non Prix
Adultes 0 0

Total 0
Dépôt maintenant 0

Politique de confidentialité


Jours : 5 | Nuits : 6


Inclusions


ExclusionsWrite Review x

Veuillez noter : Une fois l'évaluation ajoutée ne peut pas être supprimée ou mise à jour